सुरक्षाकर्मी र ट्राभल्सहरू मिलेरै विभिन्न बहानामा पैसा असुल्ने गरेको गुनासो

पछिल्लाे समाचार

संविधानसभाबाट संविधान निर्माण नेपालको ऐतिहासिक

असोज ३ ।। संविधान दिवसको अवसरमा देस परिवर्तनका लागि जीवन उत्सर्ग गर्ने महान सहिदहरूप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै बेपत्ता, घाइते, अपाङ्ग योद्धाहरूप्रति...

रौतहटको कटहरियामा छुरा प्रहार गरी युवकको हत्या, २ जना प्रहरी नियन्त्रणमा

रौतहट । रौतहटमा छुरा प्रहार गरी एक युवकको हत्य भएको छ । रौतहटको कटहरिया नगरपालिका ५ मा आपसी विवादको विषयलाई लिएर भएको...

रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु

रौतहट अफताब आसमी । रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु भएको छ । शुक्रबार फतुवा बिजयपुर नगरपालिकास्थित सन्तपुर दोस्तिया चोकमा ट्रकको ठक्करबाट...

क्रिक्रेटर आशिफ शेखमाथि प्रहरीले भन्ने रितपुर्वक निवेदन आएपछि उनीमाथि अनुसन्धान हुने

क्रिक्रेटर आशिफ शेखलाई बलात्कार आरोप लागेको छ। आइतबार दिउँसो बलात्कारको उजुरी लिएर पीडित पक्ष महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौँमा पुगेको...

मुस्लिम आयोगले सर्लाही मलंगवा घटनाप्रतिको गम्भीर चासो

रौतहट ।। मुस्लिम आयोगले सर्लाहीको मलंगवा घटनाप्रति चासो देखाएको छ । आयोगले आइतबार विज्ञप्ती जारी गर्दै केही उच्छृंखल व्यक्तिहरुले मुस्लिम समुदाय र...

 कपिलवस्तु , असोज १३

 दशैँ मनाउन घर फर्किनेको यतिखेर कृष्णनगरमा लर्को लागेको छ । भारतको विभिन्न शहरमा रोजगारिको लागि गएका कपिलवस्तु, गुल्मी, अघाँखाची, पाल्पा, बैतडी, दार्चुला ,प्युठानका मानिसहरू दशैँ मनाउन घर फर्कन थालेपछि गाँउघरमा रौनक तथा चाहल पाहल बढेको छ ।

दशैँ मनाउन घर फर्किने क्रममा दुबै देशका सुरक्षा निकायले चेकजाँचको क्रममा उनीहरुलाई दुख दिँदै दशैँ खर्च उठाउदै आएका छन् । वर्षभरी दुःख कष्ट गरी घर खर्च र चाडपार्वका लागि केहि लत्ता कपडा ल्याउँदा भारतको कस्टम पुलिस, नेपालको लिङ्गगेट स्थित नेपाल प्रहरीले चेकजाँचको नाममा दुख दिँदै आएका छन् ।

कृष्णनगर नाका हुँदै घर फर्किन लागेका प्युठान घर भएको १ जना यात्रुले चाडपर्वमा सधै दुख भएको बताउँदै । बर्डरमा भारतीय पुलिसले नेपालमा नेपाली पुलिसले पैसा लिने गरेको बताए । उनले भने, प्रहरीले पैसा नखाई छोडदैन्न हामीले अरु के गर्न सक्छौँ यस्तै छ हाल ।

यस्तै अर्घाखाँची, गुल्मी, पाल्पा, वैतडी लगायतका यात्रुहरू क्यामरामा बोल्न चाहेन्न तर आफुले खेपेका दुख पोखे । प्युठानका बिजुवारका मनोज जिसी भारतमा काम गरेर आएका नेपालीसँग आफ्नै दाजु भाईले पैसा माग्दा सारै मन दुखेको बताए । उनले भने कृष्णनगरमा रहेको टुर एण्ड ट्राभल्सहरूले सुरक्षित साथ घर सम्म पुर्याइ दिन्छ भने पनि बोर्डरमा पुग्दा पैसा लिने गरेको बताए । । बढी पैसा लिने र बोर्डरमा पुगेपछि आफ्नो आफ्नो सामानहरू चेकजाँच गराउने भन्दै सुरक्षा कर्मी र ट्राभल्सहरू मिलेरै दिनँहु नेपाल फर्किने नेपालीहरूलाई विभिन्न बहानामा पैसा असुल्ने गरेको गुनासो गरे ।

विगतवर्षहरुमा चाडपपर्वमा नेपालीहरु लुटिने , ठगिने गुनासोसँगै नेपाल प्रहरी तथा सशस्त्र प्रहरीले हेल्प डेक्स तथा भारतीय अधिकारीसँग समन्वय गरि दशै मनाउन फर्किने नेपालीहरूलाई सहज हुने गर्दथ्यो । तर अहिले यसबारे प्रशासनले चासो देखाएको छैन ।

नेपाल प्रहरीले सिमानाकामा नगरिक सहायता कक्ष नराखेको र सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगरले राखे पनि नागरिकलाई आवागमनमा असहज नै भएको छ । वर्षभरी दुख गरेर आएका नेपाली नागरिकहरू सिमानाकामा सास्ती पाएका छन् भने सीमामा खट्ने प्रहरीलाई मस्ती भएको छ । चेकजाँचको नाममा कृष्णनगरमा अहिले ७ ठाँउमा चेक गराउनु पदर्छ । साभार शिवराज आनलाइन डटकम l

Advertisement

लोकप्रिय

संविधानसभाबाट संविधान निर्माण नेपालको ऐतिहासिक

असोज ३ ।। संविधान दिवसको अवसरमा देस परिवर्तनका लागि जीवन उत्सर्ग गर्ने महान सहिदहरूप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै बेपत्ता, घाइते, अपाङ्ग योद्धाहरूप्रति...

रौतहटको कटहरियामा छुरा प्रहार गरी युवकको हत्या, २ जना प्रहरी नियन्त्रणमा

रौतहट । रौतहटमा छुरा प्रहार गरी एक युवकको हत्य भएको छ । रौतहटको कटहरिया नगरपालिका ५ मा आपसी विवादको विषयलाई लिएर भएको...

रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु

रौतहट अफताब आसमी । रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु भएको छ । शुक्रबार फतुवा बिजयपुर नगरपालिकास्थित सन्तपुर दोस्तिया चोकमा ट्रकको ठक्करबाट...