राजदुत ढकालसँग केन्द्रिय सदस्य इकबाल अहमदको शिष्टाचार भेटघाट

पछिल्लाे समाचार

संविधानसभाबाट संविधान निर्माण नेपालको ऐतिहासिक

असोज ३ ।। संविधान दिवसको अवसरमा देस परिवर्तनका लागि जीवन उत्सर्ग गर्ने महान सहिदहरूप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै बेपत्ता, घाइते, अपाङ्ग योद्धाहरूप्रति...

रौतहटको कटहरियामा छुरा प्रहार गरी युवकको हत्या, २ जना प्रहरी नियन्त्रणमा

रौतहट । रौतहटमा छुरा प्रहार गरी एक युवकको हत्य भएको छ । रौतहटको कटहरिया नगरपालिका ५ मा आपसी विवादको विषयलाई लिएर भएको...

रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु

रौतहट अफताब आसमी । रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु भएको छ । शुक्रबार फतुवा बिजयपुर नगरपालिकास्थित सन्तपुर दोस्तिया चोकमा ट्रकको ठक्करबाट...

क्रिक्रेटर आशिफ शेखमाथि प्रहरीले भन्ने रितपुर्वक निवेदन आएपछि उनीमाथि अनुसन्धान हुने

क्रिक्रेटर आशिफ शेखलाई बलात्कार आरोप लागेको छ। आइतबार दिउँसो बलात्कारको उजुरी लिएर पीडित पक्ष महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौँमा पुगेको...

मुस्लिम आयोगले सर्लाही मलंगवा घटनाप्रतिको गम्भीर चासो

रौतहट ।। मुस्लिम आयोगले सर्लाहीको मलंगवा घटनाप्रति चासो देखाएको छ । आयोगले आइतबार विज्ञप्ती जारी गर्दै केही उच्छृंखल व्यक्तिहरुले मुस्लिम समुदाय र...

काठमाडौं । कतारका लागि नेपालका राजदूत डा. नरेश ढकाल र नेपाल पत्रकार महासंघका केन्द्रीय सदस्य इकबाल अहमद बीच शिष्टाचार भेटघाट भएको छ । बिहीबार बिहान राजदुतावासको कार्यालयमा केन्द्रिय सदस्य इकबाल अहमद र महामहिम राजदुत डा. नरेश ढकाल बीच भेटघाट भएको हो ।

नेपाल पत्रकार महासंघका अल्पसंख्यक विभागका प्रमुख समेत रहेका इकबाल अहमद र राजदुत ढकालबीच कतारमा बसेका नेपालीहरुको समस्या, कार्यालय व्यवस्थापनमा कठिनाई, दुवै देशको कानुनको प्रभाव, सम्बन्धलाई थप बलियो बनाउन आवश्यक पहलकदमी लगायतका विभिन्न विषयको बारेमा छलफल भएको थियो । त्यस्तै भेटमा दुई देशबीचको सम्बन्धलाई प्रगाढ बनाउने विषयमा समेत छलफल भएको थियो ।

विभाग प्रमुख अहमदले कतारमा नेपालीले पाइरहेको दुख र सास्तीको बारेमा समेत जानकारी गराएको छ । खासगरी श्रम क्षेत्रमा नेपालीहरुले भोग्दै आएको समस्याको समाधानको बारेमा ध्यानाकर्षण गराउनुभएको छ । नेपालीहरुको सुरक्षा र सहजताको निमित्त दूतावासले काम गरिरहेकोमा खुशी व्यक्त गर्नुभयो । कतारमा प्रमुख अहमदलाई नेपाली कामदारहरुले आफ्ना समस्याहरुको बारेमा ध्यानाकर्षण गराउनु भएको बताउदै सम्पुर्ण किसिमका समस्याहरुको बारेमा राजदुतलाई ध्यानाकर्षण गराएको बताएका हुन् । अहमदले नेपालबाट उत्पन्न भएका समस्याको बारेमा सुधार गर्न पहल गर्ने बताउदै कतारमा समस्यामा परेका नेपालीलाई सहयोग गर्न राजदुतलाई आग्रह गर्नुभएको बताइएको छ ।

केन्द्रिय सदस्य अहमदले कतारमा जेल जीवन बिताइरहेका नेपालीहरुको रिहाईका सम्बन्धमा समेत चासो व्यक्त गरेका थिए । कतारले नेसनल डे को अवसरमा जेलमा रहेका नेपालीहरुलाई रिहाई गर्न राजदुतावास कार्यालयलाई कतार सरकार समक्ष छलफल गर्न आग्रह गर्नुभएको थियोे । यसैगरी प्रमुख अहमदले नेपाल सरकार समक्ष भेटघाट गरी सुझाव सहितको प्रतिवेदन बुझाउने बताइएको छ ।

छलफल तथा भेटघाटको क्रममा कतारका लागि नेपालका राजदूत डा. नरेश ढकालले समस्यामा परेका नेपालीहरुको समस्या समाधान गर्न आफू प्रतिबद्ध रहेको बताउनु भएको छ । नेपालीहरुको समस्या समाधानको निमित्त आफू सदैव तयार रहेको बताइएको छ । राजदुत ढकालले कुनैपनि नेपालीलाई समस्या परे आफुलाई जानकारी गराउन नेपालीहरुमा आग्रह गरेका छन् ।

महामहिम राजदुत ढकालले पत्रकार महासंघका केन्द्रिय सदस्य इकबाल अहमदलाई रोजगारीको क्रममा नेपालमा हुने लापरबाही, सास्ती र ठगी लगायतका विभिन्न समस्याको समाधान गर्न आग्रह गरेका छन् । उनले दुई देश अन्तरको कानुन र भाषाको कारण नेपालीहरु समस्यामा परेको दाबी गर्नुभयो । कतार सरकारको नियम अनुसार कम्पनीने कामदारलाई निशुल्क भिजा र हवाई टिकट उपलब्ध गराउने प्रावधान रहेको बताउनुभयो । उनले यस प्रकरणलाई केलाउदै नेपालमा मेन पावर र एजेन्टहरु खुलेआम रुपमा ठगि धन्धा चलाएको बताउदै श्रम मन्त्रालयलाई ध्यानाकर्षण गराउन केन्द्रिय सदस्य अहमदलाई आग्रह गरेका छन् ।

राजदुत ढकालले कार्यालयमा कर्मचारी अभाव रहेको भन्दै कर्मचारी माग गर्नुभएको बताइएको छ । आफुले कतार आएपछि कार्य सेवा सुधार आएको दाबी गर्नुभयो । उनले कामदारको हकमा इन्स्योरेन्स मार्फत सरकार सँग सिधा जोडिने कार्ययोजना अघि सारेको बताएका छन् ।

भेटघाटको क्रममा नेपाल पत्रकार महासंघ कतार शाखाका अध्यक्ष करिम मिया, पत्रकार तथा युवा समाजसेवी अजमल अन्सारी लगायत विभिन्न संस्थाका पदाधिकारीहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

Advertisement

लोकप्रिय

संविधानसभाबाट संविधान निर्माण नेपालको ऐतिहासिक

असोज ३ ।। संविधान दिवसको अवसरमा देस परिवर्तनका लागि जीवन उत्सर्ग गर्ने महान सहिदहरूप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै बेपत्ता, घाइते, अपाङ्ग योद्धाहरूप्रति...

रौतहटको कटहरियामा छुरा प्रहार गरी युवकको हत्या, २ जना प्रहरी नियन्त्रणमा

रौतहट । रौतहटमा छुरा प्रहार गरी एक युवकको हत्य भएको छ । रौतहटको कटहरिया नगरपालिका ५ मा आपसी विवादको विषयलाई लिएर भएको...

रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु

रौतहट अफताब आसमी । रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु भएको छ । शुक्रबार फतुवा बिजयपुर नगरपालिकास्थित सन्तपुर दोस्तिया चोकमा ट्रकको ठक्करबाट...