हर्साहामा एक आधारभुत विद्यालयमा विद्यार्थीहरुको जीवनसंग खेलवार हुँदै

पछिल्लाे समाचार

संविधानसभाबाट संविधान निर्माण नेपालको ऐतिहासिक

असोज ३ ।। संविधान दिवसको अवसरमा देस परिवर्तनका लागि जीवन उत्सर्ग गर्ने महान सहिदहरूप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै बेपत्ता, घाइते, अपाङ्ग योद्धाहरूप्रति...

रौतहटको कटहरियामा छुरा प्रहार गरी युवकको हत्या, २ जना प्रहरी नियन्त्रणमा

रौतहट । रौतहटमा छुरा प्रहार गरी एक युवकको हत्य भएको छ । रौतहटको कटहरिया नगरपालिका ५ मा आपसी विवादको विषयलाई लिएर भएको...

रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु

रौतहट अफताब आसमी । रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु भएको छ । शुक्रबार फतुवा बिजयपुर नगरपालिकास्थित सन्तपुर दोस्तिया चोकमा ट्रकको ठक्करबाट...

क्रिक्रेटर आशिफ शेखमाथि प्रहरीले भन्ने रितपुर्वक निवेदन आएपछि उनीमाथि अनुसन्धान हुने

क्रिक्रेटर आशिफ शेखलाई बलात्कार आरोप लागेको छ। आइतबार दिउँसो बलात्कारको उजुरी लिएर पीडित पक्ष महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौँमा पुगेको...

मुस्लिम आयोगले सर्लाही मलंगवा घटनाप्रतिको गम्भीर चासो

रौतहट ।। मुस्लिम आयोगले सर्लाहीको मलंगवा घटनाप्रति चासो देखाएको छ । आयोगले आइतबार विज्ञप्ती जारी गर्दै केही उच्छृंखल व्यक्तिहरुले मुस्लिम समुदाय र...

दिपेश कुमार शाह , रौतहट , भाद्र ३ । रौतहटको कटहरिया नगरपालिका वडा नम्बर ४ स्थित रहेको हर्साहाका श्री आधारभुत विद्यालयमा अध्ययन रत रहेका विद्यार्थीहरुको भविष्यसंग खेलवाड भएको देखिन्छ ।सो बिधालयमा प्रधानाध्यापकको जिम्मेवारी सम्भुप्रसाद यादवले पाएपछी यस्तो घटना भएको देखिन्छ । उहाँ बिद्यार्थीहरुको जीवनसंग खेलवाड गर्दै आएको देखिन्छ छ । प्रधानाध्यापक यादव सो बिधायालमा जिम्मेवारी पाएसंगै जतभावी रुपमा बिधालयमा काम गर्दै आएको अभिभावकहरुले आ अफ्नो विद्यार्थीहरु वाहिर पढाउनका लागि बाध्य बनेका छन् । बिगत केहि दिन पहिलो बिद्यार्थीहरुको खाजा पकाउने भाडाहरु चोरले चोरेको भनेर उनले बिद्यार्थीहरुलाई बताएका थिए । प्रधानाध्यापक शम्भु आएपछि पानी तनने मोटर , बिद्यार्थीहरुको खेल्ने सामाग्रीहरु चोरे भनेर बिद्यार्थीहरुले गुनासो गरे प्रधानअध्यापक यादवले आएपछि चोरी भडाको भएको बिद्यार्थीहरुले बताए ।
बिद्यार्थीहरुको संख्या धेरै कम मात्रमा रहेको हुनाले, विद्यार्थीहरुलाई केहि पनि न आउने रहेकोले बिद्यार्थीहरुको अभिभावकहरु बाहिर पढाउनलाई अफ्नो छोराछोरीहरु बाहिर बध्याताले पढाई रहेको बताएका छन् । प्रधानाध्यापक यादवले बिद्यार्थीहरु ३ बर्षको दिवा खाजाको रुपैयाँ भ्रष्टाचार समेत गरेको हो ।बिधालयको स्थिति नाजुक बनाएको बनाउनुका साथै ९ महिनाको लागी प्रधानाध्यापक भएपछि स्यामसुन्द्र यादवले बिधालयका रौनक नै परिवर्तन गरेका थिए । बिगत केहि दिन पहिला प्रधानाध्यापक चुन्चुनप्रसाद यादवले बिधालयको हिसाब नदि गएपछी प्रधानाध्यापक यादवले बारम्बार सोही कुरा भन्दै आएको देखिन्छ । सो भन्दा भन्दै बिगतमा प्रधानाध्यापक उमेशप्रसाद यादवले राम्रोसँग बिधालय संचालकमा ल्याएको थियो । शिक्षक ४ जना र शिक्षीका ४ जनासमेत सबै मिलाएर ८ जनाले बिधालयका बालबालिकाहरुलाइ पढाउदै आएका थिए । प्रधानाध्यापक शिक्षीका उशाकुमारी श्रेष्ठले पहिलो चुनौति विद्यालय माथी विद्यार्थी संख्या कसरी बढयोको थिए । उशाकुमारी श्रेष्ठ प्रधानाध्यापक २०५८ देखि २०६७ सम्म रहेको समयमा बिधालयमा बिद्यार्थीहरुको सहभागिता धेरै रहेको तथ्यांक रहेको छ । श्री समुदायक बिधालय कटहरिया १ हर्साहा टोलमा रहेको बिधालयमा छिमेकी गाउँ आसपास झौया , बरेढवा ,भसेरवा , गम्हरिया, हर्साहा लगायतका बिद्यार्थीहरु अध्ययन गर्न विद्यार्थीहरुको आबत जावत रहेको थियो । अहिले गाउँको बिद्यार्थीहरु बाहिर जनलाइ बध्य भएका छन् । शिक्षक शिक्षीका संख्या जम्मा ५ जना रहेका छन् भने उशाकुमारीले बिद्यार्थीहरुको जीवनको बाटो देखाए हुन उहाँबाट अध्यन गरेको बिद्यार्थीहरु अहिले ठुलो ठुलो पोस्टमा बसेका छ्न । प्रधानअध्यापक उशाकुमारी श्रेष्ठ अभिभावकहरुका मन मुटुमा बसेको हुन ।

Advertisement

लोकप्रिय

संविधानसभाबाट संविधान निर्माण नेपालको ऐतिहासिक

असोज ३ ।। संविधान दिवसको अवसरमा देस परिवर्तनका लागि जीवन उत्सर्ग गर्ने महान सहिदहरूप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै बेपत्ता, घाइते, अपाङ्ग योद्धाहरूप्रति...

रौतहटको कटहरियामा छुरा प्रहार गरी युवकको हत्या, २ जना प्रहरी नियन्त्रणमा

रौतहट । रौतहटमा छुरा प्रहार गरी एक युवकको हत्य भएको छ । रौतहटको कटहरिया नगरपालिका ५ मा आपसी विवादको विषयलाई लिएर भएको...

रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु

रौतहट अफताब आसमी । रौतहटमा ट्रकको ठक्करबाट मोटरसाइकल चालकको मृत्यु भएको छ । शुक्रबार फतुवा बिजयपुर नगरपालिकास्थित सन्तपुर दोस्तिया चोकमा ट्रकको ठक्करबाट...